Ważę 80 kg, przy 165 cm wzrostu:(

Mam 14 lat. Ważę 80 kg, 165 cm wzrostu. Mam dużą nadwagę;( Chcę schudnąć, wiele razy próbowałam, jednak mi się nie udawało. Codziennie ćwiczę, biegam, staram się ograniczać, jednak kuszą mnie słodycze, i to z nimi mam problem. U mnie w rodzinie mama ma nadwagę. Nie byłam u dietetyka, obawiam się tej wizyty, choć chciałabym pójść. Mój posiłek np. w poniedziałek wygląda tak; Śniadanie - Nie jem nic, wstaję do szkoły , nie mam czasu nic zjeść.. ;( W szkole - W szkole też nic nie jem.. Obiad - Zazwyczaj chochelkę zupy np. pomidorowej + ziemniaki + kotlet np. drobiowy + surówka. Kolacja - Na kolację jem jakiś serek lub jogurt. W weekend zjadam więcej, ponieważ cały czas jestem w domu. Pomóżcie, bo muszę coś z tym zrobić.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Na Twoje pytanie odpowiedziałam na:
 http://portal.abczdrowie.pl/pytania/jak-schudnac-mam-bardzo-duza-nadwage

W nowym pytaniu bardziej rozwinęłaś swoją wypowiedź.
Odnośnie tego, co napisałaś:
- koniecznie zjadaj śniadania i stosuj regułę 5 posiłków dziennie
- warto udać się do dietetyka, na pewno fachowo się Tobą zaopiekuje
- do szkoły powinnaś wziąć II śniadanie, a jeśli zajęcia masz do późna - powinnaś zabrać produkty na jeszcze jeden posiłek
- odnośnie słodyczy - zamień je na: kakao, sorbety owocowe, koktajle mleczne, musy owocowe.

Pozdrawiam