Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam,

to przykre jak mało osób rozumie, że prawidłowa dieta, taka która da efekty przy minimalnym poczuciu działaniu wbrew sobie, to dopasowana dieta. Dopasowana, czyli biorąca pod uwagę parametry pacjenta, wiek, jego ulubione i nielubiane potrawy, efekty jakie chce osiągnąć oraz inne problemy, np.: choroby czy alergie pokarmowe, styl życia, itd. Nie można liczyć na to, że dieta znaleziona w internecie lub gazecie da długotrwałe efekty. Niestety nie da się - zwłaszcza w przypadku dużej nadwagi lub otyłości - powiedzieć „chcę schudnąć, proszę o dietę”.

Proszę nie czuć się zbywanym/zbywaną (widzisz - nie wiem niczego o Tobie, nie znam nawet Twojej płci!), jednak mogę jedynie poradzić wizytę u pediatry lub lekarza pierwszego kontaktu, którego poprosisz o skierowanie do dietetyka. Twój problem jest znaczny, więc bardzo dobrze, że się nim interesujesz. Takie zdecydowanie ułatwi pracę i zdobywanie celów.

Pozdrawiam i powodzenia!

Dietetyk, autorka wielu publikacji dotyczączych żywienia.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy