Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Odchudzanie nie jest sprawą prostą i na chwilę - wymaga czasu i cierpliwości.
Aby schudnąć wymarzoną ilość kilogramów trzeba sobie założyć w jakim czasie można to osiągnąć i tego pilnować.
Zdrowe odchudzanie to utrata masy ciała o 0,5-1kg / tygodniowo.

Najtrwalsze efekty można uzyskać poprzez zmianę swoich nawyków żywieniowych - dzięki temu można zachować prawidłową sylwetkę nie przez sezon, ale przez całe życie.

Jak zacząć odchudzanie?

Od diety 1500kcal - dietę o takiej kaloryczności powinno się dostać u każdego dietetyka bądź lekarza pierwszego kontaktu. Wraz z upływem czasu i stosowaniem diety masa ciała się zatrzyma, a efekty chudnięcia przestaną być widoczne. Wtedy trzeba zmniejszyć kaloryczność diety do 1200kcal - najczęściej odejmując trochę pieczywa. Masa ciała znów zaczyna spadać.

Jak to zrobić bez pomocy specjalisty?

Należy jeść 5 posiłków dziennie co 3 godziny, ćwiczyć regularnie - najlepiej 3 razy w tygodniu po 45 minut i do tego wykonywać codzienne ćwiczenia w domu lub na świeżym powietrzu. Produkty należy wybierać do 1,5% tłuszczu, co oznacza konieczność czytania etykietek na opakowaniach.

Należy zrezygnować z masła i margaryny, dań typu fast food, słodzonych napojów gazowanych, soków owocowych, deserów, słodyczy oraz słonych przekąsek. Nie należy smażyć. Najlepszymi techinikami kulinarnymi są: gotowanie, pieczenie, duszenie oraz gotowanie na parze.

Należy pamiętać o tym, aby jeść wszystko, ale w umiarkowanych ilościach. Różnorodność produktów zapobiega niedoborom pokarnowym.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty