Ważę za mało czy za dużo?

Witam. Mam na imię Kamila. Mam mały problem. Otóż mam 15 lat, wzrost :167 ważę 57kg . czy to za dużo? nie wiem co mam zrobić, ponieważ, brzuch mam chudy a jak tyję to wszystko roznosi się na biodra.:( Co mam zrobić w takiej sytuacji???

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoja masa ciała jest idealna. BMI wynosi 20,44 i znajduje się dokładnie na 50 percentylu. Oznacza to, że nie potrzebujesz ani przytyć, ani stosować diety odchudzającej.
Wymodelować sylwetkę możesz za pomocą ćwiczeń, które znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Ponadto powinnaś odżywiać się zdrowo. Zrezygnuj z produktów typu fast-food, dużej ilości słodyczy, przekąsek, w tym chipsów, gazowanych słodkich napojów. Pamiętaj o dostarczaniu organizmowi odpowiedniej ilości białka - w postaci mleka i przetworów mlecznych, mięsa oraz ryb. Spożywaj duże ilości warzyw i owoców, najlepiej surowych, ponieważ są bogate w witaminy i składniki mineralne. Do codziennego jadłospisu włącz produkty pełnoziarniste.
Polecam przeczytanie artykułu http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka .

Pozdrawiam