Ważne, czy doszło do zapłodnienia?

Jeśli miesiączka jest nieregularna, od momentu ostatniego dnia czasem mijał miesiąc lub półtorej. Później 2 razy zdarzyło się, że dostałam 20 jednego miesiąca i 20 następnego, od którego zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne.
Sperma została wprowadzona palcem, wiem, że może dojść do zapłodnienia. Ale moje pytanie jest inne. Przed tym wprowadzeniem miałam już dolegliwości, takie jak bolący brzuch, który mam zawsze przed okresem itp. ustały. Czy to możliwe, jeśli doszło do zapłodnienia? Co się wtedy dzieje jeśli przed okresem dojdzie do takiej sytuacji?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Jeśli miesiączka jest nieregularna, od momentu ostatniego dnia czasem mijał miesiąc lub półtorej. Później 2 razy zdarzyło się, że dostałam 20 jednego miesiąca i 20 następnego, od którego zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne.
Sperma została wprowadzona palcem, wiem, że może dojść do zapłodnienia. Ale moje pytanie jest inne. Przed tym wprowadzeniem miałam już dolegliwości, takie jak bolący brzuch, który mam zawsze przed okresem itp. ustały. Czy to możliwe, jeśli doszło do zapłodnienia? Co się wtedy dzieje jeśli przed okresem dojdzie do takiej sytuacji?

Droga Pani!

Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem Pani problem. Jeśli bierze Pani tabletki antykoncepcyjne to ryzyko zajścia w ciążę przy prawidłowym ich przyjmowaniu (tzn. o tej samej porze, bez przerw itp.) zabezpiecza w pełni przed ciążą. Krwawienia między poszczególnymi opakowaniami nie są typowymi miesiączkami, tylko krwawieniami z odstawienia. W trakcie przyjmowania tabletek nie dochodzi do owulacji, czyli nie ma możliwości zajścia w ciążę.
Jeśli jednak ostatnio nie przyjmowała Pani już tabletek, oczywiście istnieje szansa, że zaszła Pani w ciążę. Jeśli do tego doszło to kolejny stosunek z umieszczeniem spermy w pochwie kobiety nie ma wpływu na przebieg ciąży. Dopuszcza się stosunki płciowe w ciąży nawet do końca drugiego trymestru, oczywiście z zachowaniem zdrowego rozsądku.
Proponuję wykonanie testu ciążowego, ewentualnie wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Jednocześnie zapraszam do lektury kilku artykułów związanych z tematem:
Wyznaczanie dni płodnych
Nieregularne miesiączki
Test ciążowy