WBC 17,040 w wyniku z krwi u autystycznego 9-latka

Witam.Mojemu dziecku (9 lat) w wyniku z krwi wyszło WBC 17,040 jest to ponoć podwyższone i nikt nie wie co mu jest mięśnie kończyn dolnych słabną.Co bym musiala jeszcze skontrolować?Jest to dziecko autystyczne z padaczka
Milena Lubowicz

Taka leukocytoza świadczy najprawdopodobniej o stanie zapalnym. Czy dziecko nie było chore w ostatnim czasie? Proszę skonsultować się z pediatra, gdyż należy dziecko zbadać, osłuchać, obejrzeć gardło i na podstawie badania klinicznego zdecydować o dalszych badaniach lub leczeniu.
Pozdrawiam