Wciągnięta brodawka - do jakiego lekarza się udać?

Witam,

Mam pytanie, które niepokoi mnie już prawie tydzień. Mianowicie zauważyłam, że od jakiegoś czasu moja lewa brodawka często jest wciągnięta do wewnątrz i w okolicach sutka (pod brodawką) łuszczy mi się skóra. A za jakiś czas wszystko wygląda normalnie. Nie odczuwam żadnego bólu, martwi mnie tylko to wciągnięcie. Gdy patrzy się na to z odległości, to wygląda jakby brodawka była niżej niż wcześniej. Zamierzam wybrać się do lekarza, ale nie jestem pewna do jakiego. Ginekologa? Czekam na odpowiedź i pomoc.

Z góry dziękuję. E., 21 lat.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wciągnięta brodawka nie musi oznaczać żadnej patologii, ale na pewno wymaga konsultacji lekarskiej. Powinna Pani udać się do ginekologa.
Czasem objaw taki towarzyszy rakowi piersi, przy czym zazwyczaj nowotwór ten pojawia się w starszym wieku. Niemniej konieczne jest badanie lekarskie i nie powinna Pani zwlekać z wizytą.

Pozdrawiam serdecznie!