Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wciąż zdaje mi się, że pragnę śmierci...

Mam 32 lata. We wrześniu urodził mi się synek i bardzo go kocham. Raz mam pracę, raz nie, ale jakoś zawsze się udaje i życie toczy się dalej. Mimo to codziennie, gdy idę spać, myślę o tym, jakby wspaniale było się nie obudzić. Gdy miałem 22 lata, próbowałem się zabić, ale lekarze z Ośrodka Pomocy Kryzysowej pomogli mi. Teraz już nie targnę się sam na swoje życie, ale wciąż zdaje mi się, że pragnę śmierci. Jestem chory?

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Opisane dolegliwości - myśli o śmierci (tzw. myśli rezygnacyjne), trudna sytuacja socjalna oraz próba "S" w przeszłości - stawiają Pana w grupie osób narażonych na ponowne podjęcie prób "S". Opisane objawy mogą wynikać z zaburzeń depresyjnych. Proponuję zgłosić się do psychiatry w celu postawienia diagnozy i podjęcia właściwego leczenia.

Psychiatra na Oddziale Psychiatrii w Szpitalu Bielańskim i w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy