Wciąż zdaje mi się, że pragnę śmierci...

Mam 32 lata. We wrześniu urodził mi się synek i bardzo go kocham. Raz mam pracę, raz nie, ale jakoś zawsze się udaje i życie toczy się dalej. Mimo to codziennie, gdy idę spać, myślę o tym, jakby wspaniale było się nie obudzić. Gdy miałem 22 lata, próbowałem się zabić, ale lekarze z Ośrodka Pomocy Kryzysowej pomogli mi. Teraz już nie targnę się sam na swoje życie, ale wciąż zdaje mi się, że pragnę śmierci. Jestem chory?

Opisane dolegliwości - myśli o śmierci (tzw. myśli rezygnacyjne), trudna sytuacja socjalna oraz próba "S" w przeszłości - stawiają Pana w grupie osób narażonych na ponowne podjęcie prób "S". Opisane objawy mogą wynikać z zaburzeń depresyjnych. Proponuję zgłosić się do psychiatry w celu postawienia diagnozy i podjęcia właściwego leczenia.