Wczesna ciąża a uciskanie w dole brzucha

Witam jestem we wczesnej ciąży - na razie potwierdzonej testem - OM 27.08. Niestety USG mam dopiero za miesiąc, a to moja pierwsza ciąża i nie wiem zupełnie co jest naturalne a co niepokojące. Odczuwam uciskania w dole brzucha, co jakiś czas pobolewa, mam gęsty biało-żółty śluz. Boję się, że może to być zły znak i zastanawiam się, czy przełożyć wizytę na wcześniej lub udać się do lekarza jak najszybciej?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W czasie ciąży zwiększa się ilość wydzieliny z pochwy, co ma związek z większą produkcją estrogenu oraz obfitszym przepływem krwi do okolic pochwy. Wydzielina ta składa się ze złuszczonych komórek szyjki macicy i pochwy oraz z normalnej flory bakteryjnej. Jest to normalny stan, który nie powinien być powodem do zmartwień. Jeżeli jednak upławy z pochwy są żółte, może to być oznaką rzęsistkowicy– powszechnej choroby przenoszonej drogą płciową lub innej infekcji dróg moczowo-płciowych. Proponuję skorzystać z porady ginekologa.