Wczesna ciąża i grzybica

Witam. Dzisiaj rano zrobiłam test ciążowy i 2 kreski :) Byłam u ginekologa, ale doktor stwierdziła, że jeszcze nic nie widać, że to za wcześnie, bo wyliczyła, że to 4 tydzień ciąży. Kiedy najlepiej iść do lekarza? A, i jeszcze stwierdziła grzybicę i nic mi nie przepisała.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Pęcherzyk ciążowy może być widoczny w USG już po 4 tygodniach od ostatniej miesiączki. Bezpieczniej będzie jednak udać się do lekarza nieco później. Prawdopodobnie Pani lekarz bał się, że lek przeciwgrzybiczy może negatywnie wpłynąć na ciążę. Jeśli objawy są bardzo dokuczliwe, może Pani jednak poprosić o bezpieczny preparat.

Pozdrawiam serdecznie!