Wczesne objawy ciąży po poronieniu

Witam, od 3 lat staramy się z mężem o dziecko. Jesteśmy po jednym bardzo wczesnym poronieniu, mam problemy z progesteronem, uzupełniałam go Luteiną. W tym miesiącu owulacja przesunęła się (cykl był monitorowany) mniej więcej 23 d.c. zaczęła się owulacja, dziś jestem w 39 d.c. Lekarz stwierdził rozpulchnioną, zasinioną szyjkę macicy, endometrium powiększone, piersi zmienione, powiększone, ciepłe. W 34,35,36 d.c. plamiłam jednorazowo każdego dnia (niewielka plamka brązowej krwi). Nie chcę robić testów ciążowych, bo rozczarowanie boli, wczoraj pojawił się biały lepki śluz w dużej objętości. Jaka jest szansa, że jestem w ciąży? Kiedy będzie widoczny pęcherzyk ciążowy na USG?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Obecnie test ciążowy powinien już wskazać ciążę, jeśli rzeczywiście Pani w nią zaszła. Trudno mi mówić o szansach. W pełni zdrowa para posiada w pojedynczym cyklu prawdopodobieństwo w okolicach 35% na zajście w ciążę. W Pani przypadku będzie to pewnie nieco więcej, jeśli miesiączka jeszcze nie wystąpiła i pokazały się inne objawy ciąży, o których Pani pisze. Pęcherzyk ciążowy powinien być już widoczny w badaniu USG, ale nieraz pojawia się nieco później, nawet w 6 tygodniu, czyli w ponad 3 tygodnie od owulacji. Najpewniejszym testem będzie badanie poziomu hormonu beta HCG z krwi, które może Pani wykonać w przychodni. Proszę się nie obawiać wykonania testu. Mam nadzieję, że tym razem udało się Pani zajść w ciążę i urodzi Pani piękne, zdrowe dziecko, czego serdecznie życzę. Pozdrawiam!