Wczesne stadium dehydratacji krążków L3=S1
Prośba o interpretację MRI: -wczesne stadium dehydratacji krążków L3=S1, - obniżenie krążka L5/S1, - dokanałowa szerokopodstawna przepuklina krążka L4/L5 powodująca kompresję worka opony twardej i obustronną stenozę otworową, - dokonałowe szerokopodstawne uwypuklenie krążków L2/L3/L4 powodujące nieznaczne modelowanie worka opony twardej i obustronne spłycenie otworów międzykręgowych, - przednia osteofitoza krawędziowa trzonów L1-L5, - na poz S2 obustronne torbiele okołokorzeniowe do 18 mm.

MĘŻCZYZNA, 52 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe.