Wcześniejszy okres po pominięciu tabletki antykoncepcyjnej

Dzień dobry, z powodu zatrucia nie brałam przez jeden dzień tabletki antykoncepcyjnych ( stosuję Yaz), następnie wzięłam jedną najszybciej jak się dało, a potem już stosowałam normalnie o stałej porze ( odstęp czasowy pomiędzy wzięciem jednej a drugiej tabletki był krótki), tego samego dnia wystąpiły bóle i krwawienie. Dzisiaj czuje się jakbym miała normalnie okres. Czy mogłam dostać wcześniej okres z tego powodu?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. W tym przypadku jest to jak najbardziej możliwe. Pominięcie tabletki spowodowało wahania hormonalne.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam. W tej sytuacji mogło dojść zmniejszenia skuteczności antykoncepcyjnej tabletek i rozregulowania gospodarki hormonalnej.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy