Wczesny test betaHCG

Witam, 3 lipca miałam okres. Staramy się dziecko. Pilnowałam dni płodnych, stosowałam testy owulacyjne. 23 lipca, czyli ok. 8 dnia od wyliczonej przeze mnie owulacji zrobiłam test beta. Pokazał wynik 9 mIU/ml. W piątek wieczorem tj. 27 lipca zauważyłam krew. Nie jest jej tak dużo jak przy okresie, ale jednak jest. Czy test beta był za wcześnie? Test ciążowy z moczu nie wykazał ciąży. Proszę o pomoc, bo do poniedziałku zwariuję. Czy ja w ogóle jestem w ciąży?

Lek. Marta Hat

Witam! Na podstawie podanych informacji nie sposób jednoznacznie potwierdzić lub wykluczyć ciąży u Pani. Poziom beta HCG wykonanego z krwi wskazuje na możliwość wystąpienia ciąży. Należy wykonać badanie kontrolne, aby ocenić dynamikę przyrostu. W pierwszych dniach ciąży beta HCG zwykle podwaja się co 48-72h. Krwawienie we wczesnym okresie ciąży (pierwsze tygodnie, miesiące) może być związane z zagnieżdżaniem się komórki jajowej w błonie śluzowej macicy. Niekiedy krwawienia występują w okresie, kiedy powinna wystąpić miesiączka, jest to związane ze zmianami hormonalnymi. Proszę udać się do ginekologa, aby wykonać badania potwierdzające bądź wykluczające ciążę. Pozdrawiam serdecznie!