Wędrujące bóle głowy na tle nerwowym

Codziennie mam wedrujace po calej glowie bole glowy. Czesto w nocy budze sie z bardzo silnymi bolami glowy. Ogolnie jestem zdrowa,wynik tomografi normalny, nie lecze sie na nic ale mam bardzo skomplikowana sytuacje rodzinna, stale w napieciu nerwoym, mam leki przed kolejnymi konfiktami, nawet jak wszystko spokojnie w domu to stale boje sie ,ze cos nowego wybuchnie( chodzi o moja 25 letnia corke) jestem wdowa nie mam wsparcia. Mam 63 lata i jestem bardzo samotna, samotnosc mnie zabija.Co robic?

Dzień dobry,

Może się Pani udać do psychoterapeuty lub psychologa, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym - mogą zaproponować odpowiednie postępowanie (pomoc psychologiczna ? interwencja ? terapia ?).
Pomoc może Pani znaleźć - w ramach NFZ - w Poradni Zdrowia Psychicznego bądź w niektórych NZOZ'ach.

Brak wsparcia w problemach bywa bardzo trudny. Może w Pani okolicy są np. grupy wsparcia, lub grupy tematyczne w których mogłaby odnaleźć Pani niezbędne wsparcie i możliwość wypowiedzenia swoich problemów?
Ponadto polecam również zgłosić się na konsultację z psychologiem. Być może będzie mógł on poprowadzić Panią i polecić najlepiej dostosowane do trudnosci kroki zaradcze. Pozdrawiam.