Wędrujące bóle oraz ucisk ręki, piersi, głowy i szyi a zaburzenia lękowe

Od kilku lat zmagam się z zab.lękowymi(w tym czasie mam wiele różnych objawów ze strony ciała, które zazwyczaj okazują się mieć podłoże psychogenne).Tym razem, od ok. dwóch tygodni moje objawy nasilają się i nie mijają mimo wizyt u lekarzy.Wyniki badań krwi mam dobre,dość niski poziom potasu, d-dimery 426,zniesiona lordoza szyjna.Moje obecne objawy to "wędrujące" bóle-raz czuje silny ucisk w ręce,raz w prawej piersi,w głowie,szyi..są to sekundowe przeszycia bólu, czy takie bóle o czymś świadczą?

Dzień dobry,

Jeżeli ma Pan/i zdiagnozowane zaburzenia lękowe i wie o tendencji do somatyzacji - to "należy" zająć się leczeniem tych zaburzeń, a nie objawów jakie one wywołują.
Najlepiej jak uda się Pan/i np.: do Poradni Leczenia Nerwic i podejmie psychoterapię.

Opisane objawy wskazują na nerwicę (zaburzenia emocjonalne, lękowe). Zachęcam do podjęcia psychoterapii i pracy nad sobą, która ma szansę przynieść nie tylko poprawę objawowa, ale przede wszystkim zmianę, która pozwoli uniknąć nawrotu objawów,