Wegetarianizm w okresie dojrzewania

Witam, mam 15 lat, 174 cm wzrostu i ważę 62 kg. Chciałabym najbardziej schudnąć z ud, lecz nie wiem, jak to zrobić... Nigdy nie próbowałam żadnych diet... Raz próbowałam głodówki, ale na drugi dzień się złamałam... Słyszałam, że dobry na schudnięcie z ud jest rower, więc mam takie pytanie. Czy gdybym jeździła na rowerze (na górskim) regularnie, 1 godzinę dziennie, bez obciążenia, to czy bym schudła z ud, a nie czasami je rozbudowała? Nie wiem też, jak się dobrze odżywiać... Jestem wegetarianką... Zazwyczaj nie jem nic na śniadanie, tylko jakąś kanapkę w szkole, obiad (bez mięsa), np. warzywa z patelni lub makaron z sosem czy też zupę... A na kolację, zazwyczaj kanapki z serem. A mój wysiłek jest raczej "małowydajny", tylko droga do szkoły i z powrotem i wf. 4 razy w tygodniu... ; / Bardzo proszę o odpowiedź... Emila.

Witam!

Jeśli chodzi o zdrowe odżywianie istotna jest:
1. regularność pór posiłków,
2. urozmaicenie spożywanych pokarmów.

Codziennie w Twoim menu powinny znaleźć się: produkty zbożowe, warzywa, owoce, mleko i nabiał, mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych/ryby, tłuszcze (najlepiej jako oleje dodawane do sałatek).
Odradzam wegetarianizm w Twoim wieku, szczególnie jeśli nie są Ci znane zasady zdrowego odżywiania.

Jeśli chodzi o ćwiczenia, przykładowe znajdziesz na abccwiczenia.pl. Jazda na rowerze z pewnością pomoże, pod warunkiem, że  nie będziesz stosowała dużego obciążenia.

Z pewnością dobre efekty przyniesie bieganie (można zacząć od spacerów i stopniowo przechodzić do szybszego marszu, a następnie biegu, jeśli wcześniej nie praktykowano intensywniejszej aktywności fizycznej). Pomocna może być jazda na rowerze (np. z unoszeniem pośladków co pewien czas - pobudzi to większą ilość mięśni do pracy).

Dobrym pomysłem może być także skakanie na skakance. Tak naprawdę bardzo dużo zależy od obecnej kondycji fizycznej. Myślę, że bardzo dobrym rozwiązaniem byłaby wizyta na siłowni, gdzie można skorzystać z wielu specjalistycznych przyrządów, a także fachowej porady trenera, który zawsze pomoże, jeśli ćwiczenia nie są wykonywane poprawnie i zmotywuje do systematyczności.

Nie możesz zapominać o rozgrzewce!

Rodzaj aktywności dopasuj do swoich możliwości i warunków za oknem.

Pozdrawiam

PS Pamiętaj, że tkanka tłuszczowa spalana jest po 30 minutach od rozpoczęcia aktywności fizycznej.