Wessel Duo a Venoruton Forte stosowane na owrzodzenia żylaków

zamiast venoruton forte chirurg zapisał mi wessel duo w tabletkach 2*dziennie od tej pory bolą mnie nogi są ciężkie i z każdym dniem coraz bardziej odczuwam owrzodzenia żylaków choruje na przewlekła niewydolność żylaków stosuje podkolanówki uciskowe 2 kl lek został zmieniony ze względu na uczulenie które mimo odstawienia venoruton jest dalej czy mogę wrócić do venoruton

Witam serdecznie, ważne jest stosowanie kompresjoterapii i opatrunków specjalistycznych na owrzodzenia. Leki typu Vessel due F lub Venoruton są dodatkiem. Pierwszy ma więcej działań korzystnych, jeśli nie ma zakrzepicy w żylakach, myślę że można je zamienić. Można myśleć o włączeniu pentoksyfiliny w tabletkach. Można zaplanować wykonanie zabiegu - np skleroterapii żylaków tej okolicy, który to zabieg umożliwi szybkie wygojenie ran. Proponuję konsultację w Klinice Flebologii w Warszawie - dobre miejsce, mądrzy ludzie.Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, specjalista angiolog