Węższa tarcza międzykręgowa L5-S1 jako wyraz rozpoczynającej się dyskopatii
Dzień dobry, Od trzech tygodni bolą mnie plecy w "krzyżu", udałem się do lekarza ogólnego, który przepisał mi 6 zastrzyków przeciwzapalnych, które tylko częściowo zmniejszyły ból. Następnie lekarz przepisał mi RTG, wynik: "Lewostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego. Węższa tarcza międzykręgowa L5-S1 jako wyraz rozpoczynającej się dyskopatii. Wysokość trzonów kręgowych oraz szerokość tarcz pozostałych tarcz międzykręgowych prawidłowa." Ćwiczę McKenziego tydzień, ale ból się nie zmniejsza.

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam, w Pana wieku dyskopatia jest malo prawdopodobna, raczej jest to nieistotne odchylenie od normy. Przy skrzywieniu kregoslupa bol moze byc pochodzenia miesniowego z powodu zlej postawy. Powinien Pan kontynuowac cwiczenia.
Terapia manualna metodą McKenziego polega na tym, że terapeuta poszukuje najczęściej oscylacyjnego ruchu, który powoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych. W związku z tym nie może Pan "ćwiczyć McKenziego". Problem może wynikać z naderwania lub innego uszkodzenia tkanek mięśniowo-powięziowych. Bardzo prawdopodobne, że ból promieniuje z obszaru kręgosłupa piersiowego. Może to być również ból innego pochodzenia. Warto potwierdzić u dobrego fizjoterapeuty.
Proszę zobaczyć film, może się przyda:
https://www.youtube.com/watch?v=cqv06rlQ934
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki