Wiarygodność testu ciążowego 14 dni po owulacji

Czy możliwe jest to że 14 dni po owulacji test ciążowy może się pomylić i wskazać wynik negatywny? Dostałam okres a raczej lekkie krwawienie 2 dni wcześniej trwala 3dni nigdy takiego nie miałam krew była jasna potem brązowa. Nie kiedy mówią że zarodek zagnieżdża się nawet 12 dni najczęściej 10 dni po owu. Mój narzeczony zauważył że mam twarde i nabrzmiałe piersi 2 tyg temu teraz już nie bolą ale i tak dziwnie się czuje odbija mi sie powietrzem jestem nerwowa i bardzo senna:( Dziękuje.

Milena Lubowicz

Test ciążowy jest wiarygodny około 14 dni po zapłodnieniu, także jeżeli do stosunku doszło później, to mogło być jeszcze za wcześnie. Proponuję powtórzyć test ciążowy za kilka dni albo wykonać BhCG z krwi-wiarygodne około 10 dni po zapłodnieniu.
Pozdrawiam