Wiarygodność testu ciążowego wykonanego po miesiączce

Witam Jakoś miesiąc temu współżyłam z partnerem, zabezpieczaliśmy się ale od jakiegoś czasu mam wrażenie ze sutki mi się powiększyły i czasem bolą taj jak przed miesiączka. po stosunku miałam dziwna miesiączkę trwała ona 4 dni. Często mam zgagę a innych objawów nie zauważyłam. Zrobiłam test zaraz po miesiące i wyszedł negatywnie. Czy test wykonany zaraz po miesiące może być źle odczytany? Czy jednak wszystko wskazuje na ciąże czy raczej nie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Test ciążowy jest wiarygodny jeżeli wykonuje się go w 14 (lub później) dniu po stosunku.