Wiarygodność testu na HIV

Witam. Kilka lat temu podczas stosunku spadła mi prezerwatywa. Po 3 miesiącach (lub troche więcej) zrobiłem test na HIV. Wynik był negatywny (ujemny). Był to test ELISA (albo podobna nazwa). Czy wynik ten mogę uznać za ostateczny i sie nie przejmować? Chce zaznaczyć, że od ok 4 miesięcy mam problem ze zdrowiem - grypa. Byłem juz 3x u lekarza. Raz został mi przepisany antybiotyk. Nadal jednak mam lekki kaszel (w większości suchy) i czasami swędzi mnie gardło. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Teoretycznie w przypadku HIV może występować zjawisko okienka serologicznego gdzie pomimo obecności wirusa nie wykrywa się go w badaniu. Nie wiązałbym jednak obecnych objawów z HIV. Jeżeli jednak ma Pan obawy proponuje ponownie wykonac test w kierunku HIV.