Wiarygodny test?

Dzień dobry.
Dzisiaj (22.04) po południu zrobiłam test ciążowy. Zastanawiam się czy on jest wiarygodny? Test zrobiony był dzień po spodziewanej miesiączce. Są powody do niepokoju?

ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Prawidłowo wykonany test ciążowy, tzn. według instrukcji na ulotce, jest wiarygodny. W zasadzie uznaje się, że wykonanie testu do 10-tej doby po stosunku jest najbardziej pewne.
Ja osobiście zalecam wykonanie powtórnego testu (najlepiej innego producenta) następnego dnia po pierwszym.
W razie wyniku pozytywnego należy bezzwłocznie udać się do ginekologa w celu zbadania i potwierdzenia rozpoznania ciąży.

Polecam nasz zajrzeć do artykułu pt. "test ciążowy".
Pozdrawiam i życzę powodzenia.