Widoczna strefa podwyższonego sygnału w badaniu MR głowy
witam,wynik badania MR głowy bez kontrastu wykazało: w okołokomorowej istocie białej pogranicza ciemieniowo-potylicznegoc po prawej stronie widoczna jest strefa podwyzszonego sygnalu o szerokosci 4 mm, ktora moze odpowiadac obszarowi słabszej (opoznionej) mielinizacji lub demielnizacji. Co to znaczy???

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurologa. Opóźnienie mielinizacji czy też strefy demielinizacji to obszary w których tkanka mózgówa nie pracuje prawidłowo.