Widoczna szerokopodstawna dokanałowa protruzja tarczy międzykręgowej
dalsza część RM na poz.c5/c6 widoczna szerokopodstawna dokanałowa protruzja tarczy m-kręgowej i osteofity na tylnych krawędziach przyległych trzonów kręgów po stronie prawej ze zmniejszeniem wymiaru AP kanału kręgowego do ok.8 mm,uciskiem na brzuszną pow. worka oponowego i zmniejszeniem światła prawego otworu m-kręgowego

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Zmiany opisywane w badaniu mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. O ile już nie występują, z czasem może Pan/Pani odczuwać parestezje, mrowienia w kończynach. Prawdopodobnie konieczna będzie operacja.