Dyskretne cechy PCO w wyniku USG ginekologicznego

Na podstawie mojego usg ginekologicznego i widocznych na nim pęcherzyków/jajeczek stwierdzono "dyskretne cechy PCO", poza tym wszystko jest w normie. Chciałam się zapytać specjalisty, najlepiej ginekologa czy to najpewniej oznacza, że mam zespół PCO czy jakie ewentualnie mogą być inne przyczyny takiego obrazu usg? Pytam, ponieważ nie mam typowych objawów zespołu policystycznych jajników-jestem chuda, nie wypadają mi włosy, miesiączkuję regularnie itd. Bardzo proszę o odpowiedź co to może być.

Ocena ultrasonograficzna jest oceną subiektywną wyrażaną przez badającego,aby postawić rozpoznanie trzeba zrobić jeszcze badania hormonalne.