Widoczne ognisko sklerotyczne na badaniu zatok obocznych nosa
Witam mam pytanie. Ostatnio robiłem CT zatok obocznych nosa i w opisie znalazłem zdanie. "W kości czołowej po stronie lewej, w stropie oczodołu widoczne ognisko sklerotyczne o przekrojach ok.11x7 mm, nieznacznie wpuklające się w obręb zatoki czołowej". Bardzo proszę o odp ponieważ nie wiem co o tym myśleć.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Ognisko sklerotyczne powstaje na skutek odkładania się w kości dużej ilości związków wapnia. Może powstawać na podłożu zwyrodnienia, przewlekłego stanu zapalnego, czy nowotworu. Bardzo często jest to nieistotna klinicznie zmiana. Niemniej jednak warto udać się na wizytę kontrolną do specjalisty.