Widoczne ognisko sklerotyczne na badaniu zatok obocznych nosa

Witam mam pytanie. Ostatnio robiłem CT zatok obocznych nosa i w opisie znalazłem zdanie. "W kości czołowej po stronie lewej, w stropie oczodołu widoczne ognisko sklerotyczne o przekrojach ok.11x7 mm, nieznacznie wpuklające się w obręb zatoki czołowej". Bardzo proszę o odp ponieważ nie wiem co o tym myśleć.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ognisko sklerotyczne powstaje na skutek odkładania się w kości dużej ilości związków wapnia. Może powstawać na podłożu zwyrodnienia, przewlekłego stanu zapalnego, czy nowotworu. Bardzo często jest to nieistotna klinicznie zmiana. Niemniej jednak warto udać się na wizytę kontrolną do specjalisty.