Widoczne pasemko zwłóknień u podstawy płuca lewego
Proszę o interpretacje wyniku badań RTG . Widoczne pasemko zwłóknień u podstawy płuca lewego,poza tym miąższ płucny jest bez zagęszczeń .Jamy opłucnowej sa wolne.Serce jest podparte na przeponie,aorta w normie.

MĘŻCZYZNA, 66 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
83 poziom zaufania
Wynik badania wskazuje na stan po zapaleniu tkanki płucnej w tym.miejscu. Obecnie prawdopodobnie jest to bez znaczenia klinicznego, jednak ostatecznie powinien się do tego odnieść lekarz, który przeprowadzi badanie, dlatego proponuję udać się do lekarza rodzinnego.