Widoczne pola płucne o wzmożonym rysunku naczyniowym, bez zagęszczeń ogniskowych
Witam, proszę o interpretacje wyniku rtg płuc: Widoczne pola płucne o wzmożonym rysunku naczyniowym, bez zagęszczeń ogniskowych. Sylwetka serca w normie. Blaszki miażdżycowe w łuku aorty. Zmiany zwyrodnieniowe kręg. piersiowego. Pozdrawiam

KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania
Witam!
Taki wynik może świadczyć o przeciążeniu mięśnia serca, a pośrednio w wyniku tego i naczyń płuc zapewne na podłożu przewlekłego nadciśnienia tętniczego. Ponadto opis badania wskazuje obecność zmian miażdżycowych w obrębie łuku aorty. Wynik ten najlepiej skonsultować z lekarzem , który kierował na to badanie. Pozdrawiam