Widoczne torbiele w kanale kręgowym
Mieszkam za granicą i bedąc w Polsce zrobilam rezonans pare dni temu/poniewaz u mnie nie mogłam sie doprosic o MRI / i w kanale kregowym na poziomie S1 i S2 widoczne są torbiele Tarlova wielkosci 9,10 i 11 mm. Od dwoch miesiecy mam zdretwiałą lewą noge od kolana w dół ... dretwieja mi czesto palce u rąk. Od kilku lat leczą mnie na tzw.łokiec tenisisty i do tej pory nie zrobili porzadnych badan, musialam we wlasnym zakresie .Mam problemy z kregami szyjnymi - prosze na emaila/dziekuje

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon