Widoczne zmiany w płucach przy ziarniniaku

choruję na ziarniniaka wegenera. choroba aktualnie nie jest w fazie ostrej ale są zmiany na płucach.w tk widac wiele pustych jam.dostałem informację o tym żeby skonsultowac się z chirurgiem by usunąc te jamy,tylko po to by by nie dochodziło w przyszłosci do niepotrzebnych zapaleń bakteriowych i grzybicznych. jednak nigdzie na internecie nie mogę znaleźc informacji o tym w tej chorobie taki zabieg/operacje przeprowadzano. od czego to zależy ?czy jest to konieczne?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje koniecznie udać się do lekarza chirurga klatki piersiowej, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.