Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 4 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Widoczne żyły i żylaki na nogach u 19-letniej osoby

Witam. Mam pytanie odnośnie żylaków. Mam 19 lat i od jakiegoś czasu na nogach mam bardzo widoczne żyły. Dodatkowo w niektórych miejscach pajączki, których pojawia się więcej z czasem. Dermatolog zapisała mi tabletki z diosminą, które biorę od paru miesięcy, ale póki co nie mam możliwości iść do lekarza gdyż mieszkam za granicą. Czy powinnam się tym martwić i udać się do lekarza? Ewentualnie czy kwalifikuje się to do skleroterapii? Z góry dziękuję za odpowiedz. Agnieszka W.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Przyczyny ostrego niedokrwienia kończyny dolnej

Ostre niedokrwienie kończyny dolnej to poważna choroba żylna. Jakie czynniki wpływają na rozwój tego schorzenia? Na ten temat wypowiada się specjalista - Adam Lewszuk, chirurg.

Niektóre osoby mają genetycznie uwarunkowaną skłonność do żylaków.Profilaktykę stanowi ruch, rower,skarpetki i rajstopy przeciw-żylakowe ,leki z diosminą.Duże pajączki usuwamy skleroterapią to również sprzyja spadkowi ciśnienia w naczyniach a co za tym idzie zapobiega konieczności wykonywania dużych zabiegów w przyszłości.Proszę pamiętać o profilaktyce.

0

Witam. Jak przypuszczam Pani skóra jest delikatna i cienka na tyle, że prześwitują przez nią żyły siatkowate, na które zwykle nie zwracamy uwagi, ale gdy są one położone bardzo powierzchownie wyglądają nieestetycznie i szpecą a dodatkowo ich powierzchowne położenie sprzyja powstawaniu tzw. pajączków naczyniowych lub naczyniaków gwiaździstych. Oczywiście takie defekty można leczyć, ale nie znam jeszcze nikogo, u kogo takie naczynka zniknęły po tabletkach. Z metod skutecznych należy rozważyć skojarzone metody skleroterapii i laserowego usuwania naczynek - więcej na stronie: www.gabinet-laura.com

0

Witam serdecznie, do skleroterapii kwalifikują się i pajączki-teleangiektazje, i zyły sieciowe-wenulektazje, i żylaki. Kwalifikacją do zabiegu jest wykonanie konsultacji z USG doppler u lekarza stosującego tą metodę. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, specjalista angiolog

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i angiologii. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Flebologicznego oraz certyfikat PTU w dziedzinie ultrasonografii naczyń. Członek Polskiego Towarzystwa Angiologicznego, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran oraz Towarzystwa Internistów Polskich. Autor licznych publikacji naukowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy