Widoczne żyły na piersiach podczas zażywania tabletek antykoncepcyjnych

Witam serdecznie, od jakiegoś czasu zauważyłam widoczne mocno żyły na piersiach sięgające od brodawek sutkowych aż do szyi. Biorę tabletki antykoncepcyjne, testy ciążowe są negatywne. Piersi czasem mnie bolą bardziej jakby kuły w okolicy pach. Proszę o poradę czy mam się martwić czy to może być ciąża pomimo zażywanych tabletek regularnie i nie pomijanie żadnej dawki. Dziekuję za odpowiedz i pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podobne objawy mogą sugerować wahania hormonalne. Warto zgłosić się do ginekologa.