Widoczne żyły na rękach

Witam. Mam problem tego typu iż mój mąż ma bardzo widoczne żyły na rękach gdy zacznie zaciskac piastki żyły są tak wypukle jakby miały zaraz pęknac. Mąż ma 27 lat nie ćwiczy żadnych używek nie bierze. Ale zaczynam się martwić czy to nie jakaś choroba. Bardzo proszę o poradę jaka może być przyczyna czy faktycznie może być na coś chory.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Takie uwidocznione żyły to częsty objaw u mężczyzn, którzy choć trochę mają rozwiniętą masę mięśniową kończyn. Warto jednak monitorować ciśnienie tętnicze w celu wykluczenia nadciśnienia.