Widoczne żyły na rękach i na nogach u mężczyzny

Mężczyzna, 22 lata. Byłem u kardiologa, chirurga naczyniowego, miałem badanie USC (Doppler) nóg. Mianowicie mam bardzo widoczne żyły na rękach i na nogach głównie. Jestem stosunkowo szczupły, ale te żyły są jednak mocno widoczne. Co dziwniejsze, wszystko jest okej, nie mam problemów, badanie okazało się pozytywne, żadnych nieprawidłowości. Często też mam uczucie ciężkich nóg. Można jakoś zapobiec temu widokowi? Wygląda to nieprzyjemnie i nieestetycznie. Jakaś od

Małgorzata Panek

Widoczność żył zależy od grubości tkanki tłuszczowej podskórnej, a także od ich umiejscowienia względem powierzchni skóry. Jeśli badania są prawidłowe, nie ma powodów do niepokoju. Nie ma wskazań do wykonywania jakichkolwiek zabiegów.
Pozdrawiam