Widzę świat w szarych barwach i nie mam depresji - co mi dolega?

Witam. Mam poważną chorobę oczu, a przynajmniej tak myślę. Z dnia na dzień widzę świat w coraz mniejszej ilości odcieni, tak jakby zblakł (depresję wykluczam). Dodatkowo „środek obrazu” jest zniekształcony. Nie wiem co robić, proszę o pomoc.
ponad rok temu

Aleksandra Katarzyńska

Najprawdopodobniej jest to zwyrodnienie plamki żółtej, które polega na odklejaniu się siatkówki i uszkodzenia plamki żółtej. Jest to poważna choroba, niełatwa do zdiagnozowania, więc radzę udać się do specjalisty. Zbada on dno oka i stwierdzi, czy moja diagnoza jest trafna. Jeśli tak, to chciałam przybliżyć formę leczenia, a ta jest zależna od postaci tej choroby. Pierwsza(łagodniejsza) jest leczona poprzez podanie leków poprawiających ukrwienie i zastosowanie odpowiedniej diety. Druga natomiast związana jest z laserem - usuwane są ogniska choroby.