Wieczorne picie piwa a alkoholizm

Mam pytanie moj maz od jakiegos czasu pije 4-5 piw dziennie czasami rozklada sobie to na dwa dni czy mozemy mowic ze to uzaleznienie alkoholizm? Moj maz mowi ze piwo to nie alkohol martwie sie Bo jest cukrzykiem I chyba tez na zdrowie to mu nie sluzy.

Dzień dobry,

Piwo jak najbardziej jest alkoholem, a ilości piwa wypijane przez męża orientacyjnie odpowiadają 1/3 - 1/2 butelki wódki DZIENNIE.
Taka ilość alkoholu - nie tylko dla cukrzyka - jest szkodliwa.

Szanowna Pani,

w piwie naturalnie jest alkohol. W sieci znajdzie też Pani zalecane dawki jego spożywania (w ilości znacznie niższej, niż podane przez Panią). Może też Pani uzyskać informację od lekarza pierwszego kontaktu, czy taka dawka alkoholu jest wskazana dla zdrowia i prawidłowa, dodatkowo przy cukrzycy. Jeśli mąż mimo to czuje, że nie jest w stanie zrezygnować z jego spożywania, zwłaszcza w takiej ilości, wówczas warto poważnie porozmawiać o Pani obawach, co też wymaga doczytania o tym jak powstają uzależnienia w ogóle oraz co dzięki nim człowiek zyskuje.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org