Wieczorny ból głowy, szczęki i kości policzkowych a chory ząb

Cały czas, a szczególnie wieczorem boli mnie głowa, górna szczęka oraz kości policzkowe aż do stawu skroniowo-żuchwowego. Czy przyczyną tego może być ząb? Ponieważ 3 miejsce temu założono mi w górnej szóste tlenek cynku, a 2 tygodnie temu lekarstwo dodatkowo aby sprawdzić czy to nie ząb właśnie. Jednak nadal nie potrafię zlokalizować dokładnie źródła, choć ból odczuwam bardziej z tej samej strony z której jest leczony ząb. A on sam na nic nie reaguje(ciepło, zimno, ucisk..), nie powoduje bólu.

Wg mnie to problem z bruksizmem(zaciskanie/zgrzytanie zebow) prosze poobserwowac siebie czy nie zaciska pani zebow w ciagu dnia lub prosze zastanowic sie czy ktos nie mowil pani ze zgrzyta zebami w nocy. Trudno to jednoznacznie stwierdzic tylko na podstawie opisu. Jesli mam racje to wystatcza cwiczenia,szyna relaksacyjna i samokontrola.

Proponuję w pierwszej kolejności zbadać żywotność szóstki. Warto też wykonać przeglądowe zdjęcie pantomograficzne żeby wykluczyć inne zęby jako przyczynę wyżej wspomnianych dolegliwości. Dopiero potem można zająć się stawami skroniowo-żuchwowymi. Pozdrawiam

Trzeba wykonać RTG i dokładnie ocenić korzenie zębów. Prawdopodobnie ząb obumiera i trzeba wykonać leczenie kanałowe pod mikroskopem na jednej wizycie. Leczenie powinno rozwiązać problem bólowy. Odnośnie dolegliwości głowy to stany zapalne kości mogą przenosić się na okoliczne tkanki powodując nadmierne napięcie mięśniowe i dolegliwości.