Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wiek a mammografia

Witam mam pytanko od jakiego wieku robi sie mammografie. Mieszkam w Szwecji i dostałam zaproszenie na mammografie (mam 40 la) czy to nie za wczesnie? pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Witam serdecznie. W Polsce badania przesiewowe wykonywane są u kobiet w wieku 50-69 lat. Nie oznacza to jednak iż nie można ich wykonać wcześniej. Możliwe iż w Szwecji system opieki zdrowotnej opiera się na innych niż w Polsce założeniach.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Marek Pabian
60 poziom zaufania

Badanie mammograficzne piersi jest badaniem pozwalającym określić istnienie guza, a także ocenić czy jest to guz "podejrzany". Zwyczajowy podział młode kobiety==> USG i "starsze" ==> mammografia nie znajduje uzasadnienia.

0

Pierwsze badanie mammograficzne powinno się wykonać po 35 roku życia, chyba że w badaniu USG piersi stwierdzono patologię wymagającą weryfikacji przy użyciu mammografii. Należy pamiętaćże: autobadanie piersi po każdej miesiączce, badanie przez lekarza 1x/6 miesięcy, usg piersi co 2 lata.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0

Pierwsze badanie jeśli nie było wskazań klinicznych można wykonać po
35 roku życia. Z reguły wykonuje sie badania USG co 24 miesiące.

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy