Wiek ciąży a wynik CRL

Witam. Według OM jestem w 8 tygodniu CRL z USG to 10,2 mm, a więc mniejsze. Niepokoje się. Lekarz określił wiek na 7w0. Czy wiek jest adekwatny do CRL?

Róznica kilku dni w wielkości plodu i wieku ciążowym wyliczonym z ostatniej miesiączki nie jest niepokojąca. Może wynikać z późniejszej o kilka dni owulacji, dłuższych cykli, a wreszcze z błedu pomiaru. Ważne będzie kolejne badanie USG ok. 11-13 tyg. ciąży.