Wiek płodu

Według poprzednich usg z 24 maja teraz powinien być 9 t 5 d a z om 12 tydzień ciąży. Termin porodu wyznaczony na 13 stycznia 2011, według wczorajszego usg: data om - przypuszczalnie 24-3-10 poprawka Negele'go - 4 dni.
Czas trwania ciąży od om-11 t 2d z poprawką. Pomiar długości ciemieniowo- siedzeniowej/crl-33mm-10t4d/ co odpowiada dacie om z poprawką.

Czy przy badaniu usg uwzględniane są 2 tygodnie? To czy nie powinno być mniej niz 10t 4d? Tzn., że od 11t i 2 d mam odjąć 14dni? Ii to wtedy będzie mój wiek ciąży? Tym razem termin porodu około 7 stycznia jak oblicza się wiek płodu?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jeżeli miesiączkowała Pani nieregularnie, to najdokładniejszą metodą wyznaczania czasu trwania ciąży jest pomiar CRL w badaniu USG wykonanym między 7 a 11 tygodniem, licząc od ostatniej miesiączki. Wiek ciążowy obliczony w ten sposób uwzględnia już 14 dni, jakie zazwyczaj mijają od pierwszego dnia miesiączki do owulacji i zapłodnienia. Jeśli różnica pomiędzy terminem wyznaczonym wg USG a tym z OM jest większa niż 7 dni, to obowiązuje nas termin z USG.
Pozdrawiam serdecznie!