Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wiek płodu

Według poprzednich usg z 24 maja teraz powinien być 9 t 5 d a z om 12 tydzień ciąży. Termin porodu wyznaczony na 13 stycznia 2011, według wczorajszego usg: data om - przypuszczalnie 24-3-10 poprawka Negele'go - 4 dni.
Czas trwania ciąży od om-11 t 2d z poprawką. Pomiar długości ciemieniowo- siedzeniowej/crl-33mm-10t4d/ co odpowiada dacie om z poprawką.

Czy przy badaniu usg uwzględniane są 2 tygodnie? To czy nie powinno być mniej niz 10t 4d? Tzn., że od 11t i 2 d mam odjąć 14dni? Ii to wtedy będzie mój wiek ciąży? Tym razem termin porodu około 7 stycznia jak oblicza się wiek płodu?

KOBIETA ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!
Jeżeli miesiączkowała Pani nieregularnie, to najdokładniejszą metodą wyznaczania czasu trwania ciąży jest pomiar CRL w badaniu USG wykonanym między 7 a 11 tygodniem, licząc od ostatniej miesiączki. Wiek ciążowy obliczony w ten sposób uwzględnia już 14 dni, jakie zazwyczaj mijają od pierwszego dnia miesiączki do owulacji i zapłodnienia. Jeśli różnica pomiędzy terminem wyznaczonym wg USG a tym z OM jest większa niż 7 dni, to obowiązuje nas termin z USG.
Pozdrawiam serdecznie!
 

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy