Wiele godzin przed komputerem - jak uchronić oczy?

Witam serdecznie, dużo czasu pracuję przed komputerem, 8-10 godz. dziennie. Chciałbym zapytać, jak mogę uchronić oczy? Chodzi mi o to, aby były dobrze nawilżone, czy możecie polecić mi jakieś dobre krople? Dziękuję
ponad rok temu

Witam!
Na rynku jest w tej chwili bardzo dużo okulistycznych preparatów nawilżających. Podstawowa różnica pomiędzy tymi „dobrymi” i „złymi” polega na zawartości substancji konserwujących. W licznych badaniach udowodniono, że substancje konserwujące jak np. powszechnie używany chlorek benzalkonium bardzo źle działa na rogówkę i spojówkę oka. Tak więc przy wyborze kropli nawilżających należy skupić się jedynie na tych bez konserwantów.
Pozdrawiam