Wielkość łydki po zatorze

moja lewa łydka po zatorze została o 1 cm większa od prawej. teraz zaczęłam ćwiczyć i chodzić na siłownie, lecz boje sie ze mimo tego ze bede chudnac ta łydka zawsze taka zostanie. czy moje objawy są słuszne?

Witam serdecznie. Tak. Po zakrzepicy żył głębokich dojść może do nieodwracalnego uszkodzenia zastawek żył objętych zakrzepem i na tym tle nie tylko przewlekłego obrzęku goleni ale i rozwoju zespołu pozakrzepowego. Obowiązkowe jest zatem stosowanie odpowiedniej kompresjoterapii (II stopnia, pończocha lub co najmniej podkolnówka) przez co najmniej 2 lata w ciągu dnia, by redukować obrzęk (narastający w ciągu dnia wraz z wysiłkiem, który powoduje przekrwienie pracujących mięśni), nie dopuścić do powstania wtórnych żylaków i w odległym czasie zmniejszyć ryzyko owrzodzenia żylnego. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog