Wieloodłamowe złamanie mostka i połamane żebra

Mam wieloodłamowe złamanie mostka 22 połamane żebra złamany trzon th12 i ostatni piersiowy noszę gorset Jewetta jestem 5 tygodni po wypadku komunikacyjnym mam pytanie jak długo zrastają się te w/w złamania?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z podanych przez Pana złamań chyba najdłużej bo aż do pół roku goją się złamania żeber. Problem w tym iż połamane żebra leczy się najczęściej zachowawczo. Gorset jaki Pan otrzymał stosuje się by ustabilizować kręgosłup. Ważne by unikać jakichkolwiek gwałtownych ruchów oraz przeciążania kręgosłupa.