Wiercące się dziecko w czasie snu

Witam, mam duży problem. Mój 17-miesięczny synek od dłuższego czasu bardzo wierci się w czasie snu. Potrafi w czasie snu przekręcać się o 360 stopni, kręci się całą noc. Śpimy razem w jednym łóżku (zasypia w bujadełku, później jak uśnie przenoszę go do łóżeczka, ale w nocy budzi sie i płacze, i już nie da się ułożyć w łóżeczku, zaczyna płakać i wtedy zabieram go do siebie do łóżka i tam śpi już do rana) i tutaj po pewnym czasie zaczynają się wariacje. Przekręca się  wokół własnej osi, mruczy przy tym, czasami siada, przesuwa się na inną część łóżka. Jak go położę normalnie, tzn. głową tam gdzie ja, to po pewnej chwili już jego nogi są przy mojej buzi i tak cały czas aż do rana. Nie wiem, ale to nie jest normalne. Jest to bardzo męczące, bo "tańczy" tak całą noc, a ja "śpię" na samym skrawku łóżka. Proszę o pomoc i radę co mam robić. Serdecznie dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Maluszek może spać niespokojnie z różnych powodów: indywidualnych predyspozycji, diety, przeżywania emocji i zdarzeń przeżytych w ciągu dnia. Zachęcam do kontrolowania diety maluszka i dbania o to, aby potrawy zjadane przed snem, ale też w ciągu dnia, nie były zbyt tłuste, ciężkostrawne i nie zawierały zbyt wielu konserwantów, co może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu maluszka.

Zachęcam również do stosowania systematycznych masaży np. w ramach rytuału po kąpieli:) Ważne, aby takie masaże były powtarzane regularnie, o stałej porze, wówczas mogą przynieść pożądany efekt, czyli korzystnie wpłynąć na zmianę nastroju dziecka:)

Pozdrawiam