Wiercenie się dziecka podczas snu

Mój 11-miesięczny synek źle śpi w nocy. Do tej pory budził się 2-3 razy w nocy pił i dalej zasypiał. Od tygodnia syn wierci się, mruczy, jęczy tj go coś bolało, zdarza się że przez sen siada i przekręca się na drugą stronę łóżeczka, czasami robi tak co godzinę a czasami co dwie. Nie wiem już co robić aby zaczął przesypiać całe noce. Ostatnio nawet nie chce nic pić tylko smoczek i śpi aż smocze mu nie wypadnie. Co robić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takie zachowanie nie musi oznaczać niczego poważnego. Warto jednak, jeśli odczuwa Pani niepokój z tym związany zgłosić się z synkiem do pediatry.