Więzadło krzyżowe przednie z obrzękiem i płyn w zachyłku nadrzepkowym

Witam, miałam wykonane rm kolana i jest napisane tak, podam tylko to co jest nieprawidłowe: -więzadło krzyżowe przednie z obrzękiem -śladowa ilość płynu w zachyłku nadrzepkowym, w szczelinie stawu kolanowego i w zachyłkach przystawowych -nierówny brzeg krawędzi tylno-przyśrodkowej kłykcia przyśrodkowego piszczeli lewej z widoczną strukturą 9*6mmprzy jego obrysie hypointensywną w obrazach T1 zależnychi o wyższym, niejednorodnym sygnale w obrazach T2 zależnych i w sekwencji SPAIR????
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na podstawie opisu można wywnioskować iż doszło do kontuzji ze stłuczeniem lewej kończy dolnej w okolicach stawu kolanowego i podudzia. Świadczy o tym obecność płynu i obrzęk oraz najprawdopodobniej krwiak w okolicach piszczeli.