Wiremia HBV i usunięta tarczyca a bieganie i maratony

czy wiremia HBV (pojedyncze w polu widzenia PCR, czasami niewidoczne od 40 lat) jest przeciwwskazaniem biegania, maratonów? Mam także usuniętą tarczycę nierakową. Dziękuję.

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Sama wiremia nie jest przeciwwskazaniem do biegania. Proszę skonsultować się z lekarzem medycyny sportowej, który oceni Pana stan zdrowia i zdolność Pana organizmu do dużych wysiłków.