Wirus mięczaka zakaźnego a poród naturalny

Witam! Jestem w 30. tygodniu ciąży. Lekarz dermatolog zdiagnozował u mnie mięczaki zakaźne w obrębie zewnętrznych narządów płciowych. Jakie zagrożenia dla dziecka może stanowić zarażenie wirusem mięczaka zakaźnego podczas porodu naturalnego? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Krystyna Gałązka

Witam!
Zakażenie mięczakiem zakaźnym może być u Pani wskazaniem do cięcia cesarskiego. Jest bowiem duże prawdopodobieństwo, że noworodek zarazi sie wirusem podczas porodu, a co za tym idzie ujawni się u niego choroba, która jest bardzo trudna do wyleczenie szczególnie u dzieci, nie mówiąc o noworodkach, których układ odpornościowy dopiero się kształtuje.
Pozdrawiam!