Wirusowe zapalenie oka u małego dziecka - jak leczyć?

Mój 17-miesięczny synek zaraził się wirusowym zapaleniem oka. Czy stosuje się jakieś konkretne lekarstwa, krople, antybiotyki? Wiem, że należy ściśle przestrzegać zasad higieny (mycie rąk, osobne ręczniki itd.). Narazie podaję krople B*** i przeciwzapalne lekarstwa. Czy to wystarczy?
ponad rok temu

Witam,

podawane przez Panią krople i stosowanie sie do wymienionych zaleceń zupełnie wystarczy. Jeżeli chodzi o wirusowe zapalenie spojówek, potrzebny jest tu tylko czas, a mianowicie minimum ok. 2 tygodnie. Stosować można jeszcze zimne okłady z soli fizjologicznej, jeżeli występuje obrzęk powiek.

Pozdrawiam serdecznie